Виведення із запою у Полтаві: з таким запитом звертаються до нашого центру багато клієнтів. Проте спектр послуг, які надає людям із залежністю від алкоголю центр психокорекції та ресоціалізації «Компас-Мед», насправді значно ширший.
На шляху звільнення від алкоголізму виведення з запою є першим, але дуже важливим етапом.
За ним обов’язково слідує реабілітація. Адже поява похмільних синдромів і неможливість позбутися їх самостійно — це ознака важкої алкогольної залежності.
Коли потрібне виведення з запою?
Багато людей із алкогольною залежністю можуть самостійно виходити з запойного синдрому. Однак поступово, із розвитком залежності, вони втрачають контроль над собою і можуть перебувати в замкнутому колі багато днів. Професійне виведення із запою необхідне тоді, коли людина не може припинити пити зусиллям волі. Якщо ваш близький або ви самі постійно перебуваєте в стані сп'яніння хоча б протягом доби і не можете зупинитися, то не варто чекати, потрібно терміново звернутися за кваліфікованою допомогою.
Запойний стан небезпечний тим, що накопичуються шкідливі токсини (продукти розпаду алкоголю), які отруюють органи і системи, провокуючи тяжкі захворювання серця, нервової системи, шлунково-кишкового тракту, печінки та інших органів.
У стані запою людина може ставати агресивною, завдавати шкоди собі чи оточуючим.
Також цей стан характеризується такими ознаками:
- частими перепадами настрою (від меланхолії до агресії), суїцидальними думками;
- відсутністю базових потреб у сні, їжі, спілкуванні;
- непомірною прагненням до алкоголю, коли отримання випивки стає головною метою життя;
- втратою пам'яті (людина може забути свою адресу, який сьогодні день тижня);
- соціальною ізоляцією (люди перестають ходити на роботу і виходять з дому тільки для пошуків випивки).
Тривалй запій завдає тяжкої, іноді непоправної шкоди здоров'ю. На його тлі часто трапляються інфаркти та інсульти, внутрішні кровотечі, психози. Також через вплив токсинів загострюються усі хронічні захворювання. Продукти розпаду алкоголю впливають на нервову систему. Тому у людей у стані похмельного синдрому можуть з'являтися галюцинації, параноя, суїцидальні нахили. Саме тому їм потрібна своєчасна допомога.
Чому не слід проводити виведення з запою в домашніх умовах?
Виводити людину із запою потрібно дуже обережно, бажано довірити цей процес професіоналам. Це пов’язано з вкрай уразливим фізичним і психічним станом людини у такому стані. Ігнорування рекомендацій фахівців може призвести до непередбачених наслідків, а іноді і летальних. Тому для усунення негативних наслідків вживання алкоголю та подальшої реабілітації найкраще звернутися до спеціалізованого центру.
Самостійні спроби усунення наслідків зловживання алкоголем можуть спровокувати посилення абстиненції (алкогольної ломки), а в гіршому випадку — крововилив у мозок чи інфаркт.
Проведення обриву стану запою в стінах спеціалізованого центру завжди краще, ніж допомога на дому.
Обов'язково звертатися до стаціонару потрібно в таких випадках:
- у разі появи в людини неадекватної поведінки, галюцинацій («білої гарячки»);
- за наявності хронічних хвороб серцево-судинної та дихальної систем;
- у разі втрати свідомості;
- якщо людина втрачає контроль над собою.
Якщо вам чи вашим близьким потрібне лікування алкоголізму у Полтаві, ви завжди можете звернутися за кваліфікованою допомогою до центру «Компас-Мед». Пацієнти центру перебувають під наглядом кваліфікованого персоналу, який у разі потреби надає відповідну допомогу.
Центр психокорекції та ресоціалізації "Компас-Мед" у Полтаві
«Компас-Мед» — це сучасний центр ресоціалізації, де в умовах стаціонару отримують кваліфіковану допомогу люди з алкогольною, наркотичною та ігровою залежностями.
Реабілітаційна програма «12 кроків» передбачає, що подолання алкогольної залежності відбуватиметься в максимально комфортних для пацієнтів умовах. Тому вони живуть у комфортабельних кімнатах, а персонал ставиться неупереджено та дружелюбно до кожного з них. До кожного пацієнта прикріплюється куратор, до якого він може звернутися за допомогою та порадою у будь-який час.
Лікування починається з виведення зі стану запою. Далі слідує повна детоксикація організму. Ця процедура передбачає виведення залишків алкоголю та продуктів їх розпаду з крові та тканин пацієнта, а також підтримку органів, яким токсини могли завдати шкоди.
Коли організм очищений, проводиться кодування від алкоголізму. Воно може проводитись кількома методами. Який із них буде використаний, обирає сам пацієнт на підставі рекомендацій спеціаліста. Одним залежним добре допомагає психотерапія, іншим необхідна медикаментозна допомога.
Обов'язковим етапом лікування алкоголізму є психологічна реабілітація. Разом із фахівцем центру людина, яка страждає на алкоголізм, може зрозуміти, що спровокувало залежність, і знайти сильну мотивацію відмовитися від спиртного надалі.
Програма «12 кроків» передбачає регулярні зустрічі з психологом. Частина з них проводиться індивідуально, а частина — у групі. Під час розмов з людьми, які теж борються з цією проблемою, або з тими, хто вже переміг свою хворобу, пацієнти отримують підтримку, яку не можуть дати ті, хто не знає, що таке залежність.
Останній етап лікування залежності — це тренінги з ресоціалізації. На них колишні алкоголіки, які втратили зв'язок зі своїми близькими, за допомогою досвідчених психологів навчаються будувати відносини знову. Це дає змогу їм швидше повернутися до суспільства після того, як вони покинуть реабілітаційний центр.
Якщо вам чи вашому близькому потрібен порятунок з пастки алкогольної залежності та подальший шлях одужання, сміливо звертайтеся до центру «Компас-Мед».
У нас ви зможете отримати повну консультацію про методи лікування, умови та ціни. Ви завжди можете отримати абсолютно безкоштовну консультацію від наших фахівців. Для цього зателефонуйте за номером, який вказано на сайті. Також ви можете залишити заявку на консультацію у спеціальній формі, і фахівець центру зв'яжеться з вами у зручний для вас час.