Зняття абстинентного синдрому (наркотичної ломки) у Полтаві — це перший і найважливіший крок у боротьбі з наркотичною залежністю. Коли людина, яка звикла до приймання наркотиків, раптом відмовляється від них, її організм починає відчувати сильні болі та нездужання. Лише під впливом чергової дози наркотику залежна особа може здолати страждання. Саме тому так багато людей зі сформованою наркотичною залежністю не можуть розлучитися зі згубним звичним способом життя.
Протистоянню цій страшній хворобі присвячена робота центру ресоціалізації «Компас-Мед» у Полтаві. Робота тут побудована на комплексному підході, першим же етапом якого є зняття ломки.
Коли потрібно зняття наркотичної ломки?
Після регулярного вживання наркотичних засобів та раптової відмови від них організм реагує абстинентним синдромом. Сформуватися залежність може як після 4–6 місяців вживання, так і через 2 прийоми. Абстинентний синдром проявляється через 1–2 тижні постійної інтоксикації, а його перші симптоми можна помітити вже через 6–8 годин після останньої дози. Без професійної медичної допомоги ломки можуть тривати кілька тижнів. Це страхітливе психологічне та фізичне страждання лякає наркозалежних більше, ніж шкода, яку можуть завдати наркотики.
Коли людина зі сформованим синдромом залежності вирішує позбутися своєї біди, першими ознаками абстиненції їй слід звернутися до медичного центру «Компас-Мед». Тут кваліфіковані фахівці-наркологи надають послугу зняття наркотичних ломок з гарантією безпеки для здоров'я клієнтів.
Особливості процедури
Медична процедура зняття ломки може бути проведена тільки фахівцями в даній області. Перед початком лікувального процесу лікар-нарколог проводить збір анамнезу та уточнює інформацію про стан здоров'я, наявність хронічних захворювань, стаж наркоманії та види вживаних наркотиків. Також перед початком процедури пацієнтові проводять аналіз крові.
На основі отриманої інформації лікар призначає низку процедур з застосуванням медикаментів. Першим етапом є детоксикація організму, тобто прискорене виведення з організму наркотику та продуктів його розпаду. Далі пацієнту вводять препарати, що знімають біль, заспокоюють перевантажену нервову систему, прискорюють обмін речовин.
Після проведення процедури зняття ломки пацієнт перестає відчувати біль, заспокоюється, може їсти, спати. Надалі залежний може продовжити лікування в стаціонарі або зняти ломку амбулаторно і продовжити боротьбу із залежністю самостійно.
Зняття ломки у стаціонарі: чому важливо проводити у спеціалізованому закладі?
Абстиненція може суттєво покращити самопочуття, але треба враховувати, що є ще психологічна залежність, якої дезорганізований новими відчуттями організм позбавлений. Прибрати психологічну залежність можна лише маючи адекватні умови для життя без спокус. Тому найкращим рішенням стане поміщення пацієнта в стаціонар, де він точно не матиме доступу до наркотиків і в необхідних випадках отримуватиме моральну підтримку від професійних психологів. Крім того, не варто забувати і про те, що ламання — небезпечне для здоров'я стан. Тому знімати його можна лише під наглядом нарколога. У стаціонарі є все необхідне обладнання, за допомогою якого медики зможуть стабілізувати стан наркомана, якщо йому різко стане гірше.
Лікування наркоманії у центрі ресоціалізації «Компас-Мед» проходить вже понад 15 років. У штаті центру перебувають досвідчені фахівці: наркологи, психотерапевти, психологи та інші професіонали високої кваліфікації. Вони застосовують ефективні та безпечні для фізичного та психічного здоров'я пацієнтів методи лікування.
Лікувальний процес починається з роботи психолога із пацієнтом. Він переконує залежного у необхідності лікування, щоб той дав добровільну згоду на початок терапії. Потім відбувається зняття ломки. Для цього в центрі застосовуються препарати, які блокують роботу рецепторів у мозку, відповідальних за стан ейфорії після вживання наркотиків. Внаслідок їх застосування пацієнт втрачає задоволення від наркотиків; у нього прискорюється обмін речовин, налагоджується робота дихальних органів, серця, заспокоюється нервова система.
Перебуваючи під дією препарату, який кодує, наркоман може контролювати свою згубну тягу, більш тверезо мислить і може почати курс психотерапії. Реабілітація наркозалежних у центрі «Компас-Мед» включає індивідуальні, сімейні та групові заняття з психологом. Під час індивідуальних розмов наркоман опрацьовує свої моральні травми, знімає внутрішню напругу, знаходить мотивацію відмовитися від наркотиків назавжди. Під час групових та сімейних занять він відновлює довірчі стосунки з родичами, ділиться своїм досвідом та переживаннями з іншими наркозалежними, які проходять лікування. Якщо потрібно, пацієнти можуть пройти курси соціальної адаптації, щоб відновити втрачені навички спілкування і швидше повернутися до звичного життя після виписки.
Отримати безкоштовну консультацію та задати будь-які питання про роботу центру «Компас-Мед» можна за телефоном, який вказаний на сайті, або залишивши заявку на дзвінок у зручний час.